Alçak girişim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt mitinginde bir aracın altına yerleştirdikleri pat*layıcıyı uzaktan kumandayla pa*tlatıp infial yaratmayı planlayan ter*öristlerin palnı son anda bozuldu.

MİTİNGTE GÖREV ALACAK POLİSİN ARACINA PAT*LAYICI YERLEŞTİRDİLERBeyaz TV’nin haberine göre sansasyonel bir eylem arayışındaki ter*öristler, miting alanına ya da siyasi figürlere yaklaşamayacaklarını bildikleri için çevre illerden görevlendirilecek çevik kuvvet polislerini hedef olarak seçti.

Sabah saatlerinde Mardin’den Siirt’teki mitinge görev için gidecek polis memurunun aracının altına gizlice uzaktan kumandalı pat*layıcı yerleştirildi.

Aracını muhtemelen miting alanı yakınlarına ya da emniyet müdürlüğünün kendilerine tahsis edeceği bir otoparka bırakacak olan polis memurları dışında, aracın bulunduğu yerde başka polisler de olacaktı.

Ancak iki polis memurunun aracın altındaki pat*layıcıları erken fark etmesi ile terö*ristlerin planı suya düştü.

PAT*LAYICI DÜZENEK İMHA EDİLDİ İhbar üzerine olay yerine gelen TEM Büro Amirliği ve Bomba Uzmanı Ekiplerince pat*layıcı düzenek imha edildi. Olay yeri inceleme ekipleri, düzenek ve araç üzerinde şüphelilere ait parmak izi taraması yaptı.

Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir