Kategoriler
HABERLER

altın rezervi

Türkiye’nin birçok yerindeki altınlar çıkarılmayı bekliyor Ülkemiz birçok maden konusunda oldukça zengin topraklara sahip bazı çevre ö’rgütleri Türkiye’nin altınları çıkarmaması için elinden gelen herşeyi yapıyor Erzurum’un Karaçoban ilçesinin Hacı Bayram ile Cokrez mevkisi arasında 150 hektar alanda bir ton toprak elendiğinde 1,3 gram altın, 7 gram Gümüş rezervi bulundu rakam az görülevilir ama altının şu anki değeri ile çıkarılmaya değer bir maden

ÇIKARILMAYA DEĞER BİR MADEN BULUNDU

Olur İlçesinin Boğazgören Mahallesi’nde bulunan altın rezervinin ardından Karaçoban’da bulunması Erzurum’un dağı taşı altın dedirtti İş adamı Mehmet Fatih Taşçı, “Karaçoban ilçemizin Hacı Bayram ile Corkez arasında yaptığımız laboratuar çalışmaları sonucu 150 hektarlık alanda Altın ve Gümüş rezervi bulduk. Ayrıca başka bir bölgemizde Altın ve Uranyum rezervine rastladık. Şimdi Erzurum’a yatırımcıları bekliyoruz” dedi.

BOĞAZGÖREN’DE DE BULUNMUŞTUI

Erzurum’un Olur ilçesinde altın rezervi bulundu. 8 milyon metreküplük alanda cevherli kütle tespit edilen bölgede altın rezerv tespiti ise tonda dört gram olarak belirlendi. Yıllık katma değerinin 400 milyon doları bulacağı tahmin edilen altın madeninde binlerce kişi istihdam edilecek. Altının işlenmesi ise siyanürle değil doğaya zarar vermeden gravite esasıyla gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir