Ankett

Aksoy Araştırma tarafından gerçekleştirilen son anket vatandaşın enflasyona ve Montrö bildirisine olan yaklaşımını gözler önüne serdi. Aksoy Araştırma tarafından gerçekleştirilen

‘Türkiye’nin gündemi’ isimli anketten çıkan sonuçlar oldukça dikkat çekici. 104 emekli amiral tarafından yayımlanan bildiri hakkında vatandaşlara görüşleri soruldu. Ankete katılanların yüzde 41.1’i bildirinin ‘darbe imalı’ olduğunu düşünüyor, yüzde 58.9’u ise ‘Amirallerin güvenlik konusundaki görüşünü kapsayan bildiri’ olduğunu düşünüyor.

Ak Parti seçmeninin yüzde 62.7’si bildirinin ‘darbe imalı’ olduğunu, yüzde 37.3’ü ise ‘Amirallerin güvenlik konusundaki görüşünü kapsayan bildiri’ olduğunu ifade etti.

MHP’li seçmenin yüzde 65.1’i bildiriye ‘darbe imalı’ derken, yüzde 34.9’u ‘Amirallerin güvenlik konusundaki görüşünü kapsayan bildiri’ dedi.Aynı sorunun yönetildiğini CHP seçmeninin yüzde 13.1’i bildirinin ‘darbe imalı’ olduğunu belirtirken, yüzde 86.9’u ‘Amirallerin güvenlik konusundaki görüşünü kapsayan bildiri’ olduğunu belirtti. HDP’de de durum pek farklı değil, yüzde 18.8 ‘darbe imalı’ bildiri derken, yüzde 81.2

‘Amirallerin güvenlik konusundaki görüşünü kapsayan bildiri’ dedi. İYİ Partili seçmenlerin yüzde 16.7’si amirallerin bildirisinin ‘darbe imalı’ olduğunu düşünüyor, yüzde 83.3’ü ise ‘Amirallerin güvenlik konusundaki görüşünü kapsayan bildiri’ dedi.

Aksoy Araştırma tarafından gerçekleştirilen ankette vatandaşlara Türkiye’de bu hafta gündemde yer alan Mart ayı enflasyon verisi ve Montrö bildirisinden hangisinin kendileri için daha önemli olduğu soruldu. Vatandaşların yüzde 63.5’i Mart ayı enflasyon verisinin daha önemli olduğunu, yüzde 23.2’si ise Montrö bildirisinin daha önemli olduğunu ifade etti. Hiçbiri diyenlerin oranı yüzde 13.4 oldu.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir