Kategoriler
HABERLER

Ayar geldi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sonunun Adnan Menderes gibi olabileceğini” ima ederek tehditte bulunan

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a haddini bildiren ifadeler kullandı. Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın bir televizyon programındaki bazı sözlerine tepki gösterdi.

Akar Altay’ın “Menderes de bir dönem bu dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı, Atatürk’ü Koruma Kanunu yapmak zorunda kaldı ki umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes’e…” sözlerini değerlendirdi.

Bakan Hulusi Akar, şu ifadeleri kullandı:

“Birçok kez bireysel ve kurumsal olarak ifade ettiğimiz üzere Türk Silahlı Kuvvetleri, anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, ‘ö’lürsem şehit kalırsam gazi anlayışı’ içinde, görev ve sorumluluklarının bilincinde, milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir