Kategoriler
HABERLER

Başına geçiyor

Devlet Bahçeli’den sonra MHP’nin başına AK Partili bir bakanın geçmesinin gündemdeydi. Şimdi o açıklama geldi. Ahmet Takan bugünkü yazısında, siyaset kulislerini h’areketlendirecek bir İddiada bulundu.

Takan, ‘Devlet Bahçeli’den sonra MHP’nin başında AKP’li bir bakanı görürseniz şaşırmayın’ dedi. Ahmet Takan’ın yazısında ismini açıkça yazmadığı AKP’li bakanın Süleyman Soylu olduğu i’ddia edildi.

İşte Ahmet Takan’ın bugünkü yazısında MHP’yle ilgili bölüm: Erdoğan’a çok yakın bir kaynaktan dinlediğim iki id’diayı ileteyim: Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracakları partilere karşı, Erdoğan ”öyle göründüğü gibi sessiz sedasız bir kenarda oturup gelişmeleri izlemiyor’muş..

Birincisi; Erdoğan kabine içinde çok güvendiği bir isme yeni parti kurması için hazırlık yaptırmış. ‘Sayın Bakan’, ‘her şey hazır vaziyette’ Erdoğan’dan gelecek ‘hareket geç’ talimatını bekliyormuş.

İkinci iddia daha da sürpriz; Erdoğan, Devlet Bahçeli’nin sağlık sebeplerinden dolayı siyaseti bırakma ihtimaline karşı da önlemini almış. Kabine içinde kendisinin çok güvendiği Devlet Bahçeli’nin de çok takdir edip sevdiği bir ismi MHP Genel Başkanlığı için düşünüyormuş.
Hatta kaynağım akıllara durgunluk verecek bu iddiasını daha da ileri taşıdı; ‘Sayın Bahçeli’nin sayın Bakan’a olan sevgisi kamuoyunun bildiği bir gerçek. Reis, bu görüşünü Devlet Bey’e açtı. Karşılığında da olumlu s’inyal aldı.

Sayın Bakan’ı bir gün MHP’nin başında görürseniz hiç şaşırmayın. ‘ Vallahi , burası Ankara!.. 30 küsur yıllık gazetecilik tecrübem bana asla şaşırmamayı öğretti. Arşivim, ‘asla olamaz’ denilen nice süprizlerin gerçekleştiği gerçekler ile dolu.

Devlet Bahçeli’nin gizli gizli Erdoğan ile görüştüğünü ve işin siyasi ortaklığa kadar gideceğini ilk yazdığımda yer yerinden oynamıştı. Cumhur İttifakı kuruldu. AKP-MHP el ele verip sistemi değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir