Kategoriler
HABERLER

Başladı

H’adsiz bildiriye s’uç duyurusu yağdı! 81 ilde 910 dernek, 408 vakıf, 27 üniversite, 114 oda, 550 sendika, 46 f’ederasyon, bazı emekli a’mirallerin bildirisine ilişkin s’uç duyurusunda bulundu.

81 ilde 910 dernek, 408 vakıf, 27 üniversite, 114 oda, 550 sendika, 46 federasyon, bazı emekli a’mirallerin bildirisine ilişkin suç duyurusunda bulundu.

NELER YAŞANMIŞTI? Bazı emekli a’miraller, Montrö Sözleşmesi üzerinden siyasete ayar vermek için bildiri yayımladı. D’arbe imalı bildiriye birçok kurum ve siyasetçi tepki gösterdi. D’ARBE İMASI: AKSİ HALDE… Emekli a’mirallerin imzası olan bildiride, “Bu gerekçelerle, T’SK ve Deniz K’uvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, Atatürk’ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz.

Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir” açıklaması d’arbe iması olarak dikkat çekti. 10’U GÖZALTINDA Dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bildiriyle ilgili re’sen soruşturma başlattı. Bu sabah da bildiride imzası olan emekli a’mirallerden 10’u gözaltına alındı. EMEKLİ A’MİRALLERE SORULACAK

Emekli a’mirallere, bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup, olmadıklarının sorulacağı öğrenildi. LOJMAN VE KORUMA HAKLARI İPTAL EDİLDİ Güvenlik kaynakları: D’arbe imalı bildiriyi imzalayan emekli a’mirallerin lojman hakları ve koruma hakları iptal edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir