Bitiyor

Dünya milletleri arasında en zekilerinin arasında gösterilen Japonlar yine yaptılar yapacaklarını. Tüm dünya așı araștırmalarını takip ederken ve neticelerini beklerken Japonlardan müthiș bir hamle geldi. Japonlardan muhteșem icat.

Yeni tip koronavirüsü 7 dakika gibi bir kısa bir süre içinde yok eden cihazı icat ettiler. Japonya’da bir firma öyle bir cihaz üretimi yaptı ki ultraviyole ıșınlar sayesinde m-i-krop ve v-irüsler yok oluyor.

Tavana monte edilen Care222 adlı cihaz, iki buçuk metre mesafeden havada bulunan v-i-rüs ve m-i-kropların % 99’unu yalnızca 7 dakika gibi bir kısa bir süre içinde yok etmektedir. Japonya’da ki “Ushio” isimli firma bu cihazı üretirken öyle hassas davrandı ki K-o-ronavi-rüsü etkisiz hale getiren ve bunu ultraviyele-UV ıșınları sayesinde yapan “Care-222” adlı cihaz insanlara zarar bile vermiyor.

Columbia Üniversitesi ile birlikte icat edilen Care-222, 254 nanometre dalga boyunda UV yayan alıșılmıș cihazların zıttına, insana zararsız olan 222 nanometrelik UV yaymakta. Mikropları etkisiz hale getirirken insanlara zarar vermeyen cihaz, yüksek riskli otobüs, tren, asansör ve ofis ortamlarının dezenfekte edilmesinde büyük katkı sağlanarak kullanılabilecek. Tavanına monte edilen Care-222, 2,5 metre mesafeden havadaki virüs ve mikropların % 99’unu 7 dakikada yok etmektedir

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir