Bunu yaptık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ile görüştü. Erdoğan, “Türk Milleti her vakit bulunduğu gibi bugün de bütün imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır” dedi. Bütün dünyaya da davetiye yapan Erdoğan, “Bütün dünyaya iş’gale ve z’ulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan’ın yanında yer alma davetiyesı yapıyoruz” ifadelerini kullandı.Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına dair açıklama yaptı. Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı bildirimde şunları söyledi:

Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölümde barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit bulunduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her vakit bulunduğu gibi bugün de bütün imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşısında lüzumlu ve yeterli bir reaksiyon meydana koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 senedir ihmalkar tutumunu devam ettiren Minsk üçlüsü de çözüm merkezli davranmaktan maalesef çok uzaktadır.

Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen idarelerine ve onları bir kukla gibi kullanıcılara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, bütün dünyaya iş’gale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan’ın yanında yer alma davetiyesı yapıyoruz.

Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kez daha tanık bulunduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev’e ifade ettiğim gibi, Türkiye “tek millet, iki devlet” anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir.Azerbaycan’dan açıklama gelmiştiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, uygulanan saldırılara hemen karşılık verdiklerini ve 12 adet uçaksavarın imha edildiğini açıkladı.

Ermenistan’ı korku sardı.Ermenistan ise uça’ksa’varların i’mha edilmesi ardından ülkede sıkı idare ilan ettiklerini ordunun son haliyle alakalı açıklama yapacaklarını kaydetti.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir