Durdurmak için

Türkiye’nin s’avunma sanayi alanında attığı çok önemli adımları engellemek için Türkiye’nin gelişmesini istemeyen tüm ülkeler elinden gelen herşeyi yapıyor İngiltere merkezli Andair isimli havacılık şirketi, Bayraktar İnsansız Hava Aracı üreticisi olan Baykar şirketine a’mbargo kararı aldı Konuyla ilgili olarak şirket tarafından yapılan açıklamada E’rmenistan Büyükelçiliği şirketimize 11 Ocak tarihinde ulaşarak Baykar Makine’nıin ürünlerimizi s’ilahlı dronlarda kullandığı için tedariki durdurmamızı talep etti.

E’RMENİ LOBİSİ HİÇ BOŞ DURMUYOR

Yapılan incelemeden sonra durumun böyle olduğu ortaya çıktı ve Andair isimli firma d’erhal tedariki durdurarak Baykar Makina’dan tüm s’iparişleri i’ptal etti ifadelerine yer verildi.

Merkezi İngiltere’nin Havant şehrinde bulunan Amdair, hava araçları için alt sistem tedarik ediyor. Şirketin tedarik ettiği alt sistemler, genellikle yakıt sistemine ilişkin parçalar ile valflerden oluşuyor Bayraktar’ın üretimini durdurmaya çalışan E’rmeniler amaçlarına ulaşamayacak çünkü Türkiye bu basit parçaları kendi üretir yada başka şirketlerden tedarik edebilir

Daha önce’de Kanada menşeili olan Wescam şirketinin a’mbargosuna karşılık olarak ilk etapta ASELSAN kamera sistemleri kullanıma alınırken, motor için de çeşitli adımlar atılıyor. Bilindiği üzere Rotax şirketi tarafından tedariki sağlanan dizel motor, birçok alternatifi bulunan bir sistem olarak öne çıkıyor.

TEI şirketi, bu motordan daha üstün kabiliyetteki bir Turbo dizel Motoru, Anka iha için halihazırda geliştirmiş ve teslim etmiş durumda Bayraktar ürettiği insansız uçağı güncelleyerek Yerli Motorla T’B3 ismi ile bu içinde üretime hazır hale getirmeyi planlıyor böylelikle hiçbir A’mbargo’dan etkilenilmeyecek yerlilik oranı %100 e yakın olacağı planlanıyor

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir