Gece müjdesi

Ankara’da açılışlarını yaptığımız eğitim, öğretim tesislerinin öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Hayırseverlere ve katkısı olanlara milletim adına teşekkür ediyorum. Bakın sadece eğitim demiyorum, öğretim de diyorum. 326 eğitim öğretim tesisini Ankaralı kardeşlerimize sunuyoruz.

Bu okullarımızın bir kısmı sıfırdan inşa edilirken, bir kısmı da y’ıkılarak yeniden yapılmıştır. D’epreme d’ayanıksız olduğu tespit edilen 1126 derslikli 88 okul yerine 2593 derslikli yeni okullar yaptık. 7541 derslik ile Ankara’daki derslik sayımızı 49 bin 700’e çıkarmış bulunuyoruz. 189 okulumuz daha Ankara’da tekli eğitime geçecektir. Tekli eğitim veren okul sayımız da 195’e yükseldi.

Milletimizin iradesi ile, Türkiye’yi yönetme vazifesini üstlendiğimizde ülkemizi 4 temel sütun üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Sadece bu 4 alanda değil, s’avunmadan ulaştırmaya, ticaretten dış politika ve e’nerjiye her alanda milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Bu yatırımlarda aslan payını eğitime ayırdık. Eğitim öğretim bütçemiz 211 milyarı aşıyor. 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen atamasını daha yapacağız. 20 bin öğretmen atamamızın milletimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Geçmiş yıllara Türkiye y’asakların, ko’rkuların, kuyrukların ülkesiydi. Eskilerin deyimiyle delikli kuruşa muhtaç olunan zamanlardı. Ülkemizde bir dönem gizli saklı yürütülen Kur’an-ı Kerim ve siyer eğitimini tüm öğrencilerimiz için erişilebilir hale getirdik.

“90 KİŞİLİK SINIFLAR YERİNİ 30 KİŞİLİK SINIFLARA BIRAKIYOR” Biz kırtasiye kuyruklarında kitap beklerdik. Biz şimdi kuşe kağıtta kitapları sıraların üzerine koyuyor, öğrencilerimize teslim ediyoruz. İlk ders zilinin çalması ile tüm ders kitapları sıralarında çocuklarımızı bekliyor. Saatlerce yürüyerek köy okullarına gitmiyor, istisnalar dışında kapılarına kadar gelen servislerle gidiyor.

Büyükşehirlerden, ilçelerimize kadar okullarımıza kütüphane kazandırmak için çalışıyoruz. 29 bin kütüphane ve 2 bin 750 dijital kütüphane ile hizmet sağlıyoruz. Kara tahtalar yerini, etkileşimli tahtalara, 90 kişilik sınıflar 30 kişilik sınıflara yerini bırakıyor.18 yılda yaptığımız yatırımlarla ülkemize yakışmayan utanç tablolarına son verdik. Türkiye eğitim altyapısını en h’ızlı geliştiren, en h’ızlı yenileyen ülkeler arasında yer alıyor.

K’ORONAVİ’RÜS TEDBİRLERİ DSÖ bir açıklama yaptı, 2022’nin başında k’oronavi’rüsü inşallah, s’algının sona ereceği beklentimiz var dedi. İnşallah dedikleri gibi olur. Bizim buna da hazırlık yapmamız lazım ama rehavete kapılamayız. Dünyada şu anda Türkiye a’şılamayı en iyi şekilde yürüten ülke. Süreci kararlı, c’iddi bir şekilde sürdürüyoruz. Gevşeme yok. Herhangi bir rehavet ç’ökerse, altından kalkamayız. Sa’lgının sebep olduğu sıkıntılara rağmen eğitim öğretimi ülke ça’pında ke’sintisiz sürdüren birkaç ülkeden biriyiz.

Bu dönemde uzaktan eğitimi de başarıyla yürüttük. 1000’in üzerinde öğretmen ile çekimlerle 10 binden fazla televizyon içeriği oluşturduk.

Uzaktan eğitimde E’BA canlı dersleri devreye aldık. Canlı sınıf uygulamamızda günlük 3 milyon canlı ders kapasitesini y’akaladık. V’aka ve h’asta sayısının azalması ile peyderpey yüz yüze eğitimi başlatıyoruz.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir