Geldiler

ABD adeta yığınak yapıyor! 150’den fazla h’elikopter Türkiye sı’nırına geliyor. 150’den fazla Amerikan h’elikopter, İskeçe’de a’tış eğitim ta!tbikatlarında kullanılmak için Yunanistan’a getiriliyor.

Yunan-Amerikan k’uvvetleri İskeçe’de at’ış eğitim ta’tbikatları gerçekleştirecek.Apache s’aldırı he’likopterleri de dahil olmak üzere toplam 150’den fazla Amerikan he’likopteri, Yunanistan ve diğer Balkan ülkelerinde çeşitli t’atbikatlara katılmak üzere Dedeağaç’a geliyor.

Önümüzdeki hafta Salı gecesi geç saatlerde ENDURANCE kargo gemisiyle Dedeağaç limanına gelecek olan as’keri h’elikopterler, İskeçe Kayalar at’ış ta’tbikat alanında Yunanistan’a ait aynı tip he’likopterlerle birlikte eğitim ta’tbikatı gerçekleştirilecek.

Tabii ki ana t’atbikat “DEFENDER Europe 2021”, ancak ABD s’ilahlı k’uvvetleri Yunanistan Si’lahlı K’uvvetleri ile birlikte İskeçe Kayalar (Petrohori) ve Dedeağaç (Aetos) a’tış ta’tbikat alanlarında birden fazla t’atbikatlar gerçekleştirecek. Hareket merkez üssü ise Dedeağaç Havalimanı olacak.

ENDURANCE kargo gemisiyle Dedeağaç limanına gelecek olan he’likopterler ve a’skeri araçlar:

– 110 adet Black Hawks hel’ikopterleri. – 25 Apache tipi s’aldırı hel’ikopteri. – 10 Chinook ağır nakliye he’likopteri. – İlk defa t’anklar ve toplamda 1800’den fazla a’skeri araç.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir