Hava üssü

ABD’li Washington Post gazetesi, Türk Ordusu’nun Akdeniz ve Suriye’deki hareketlerini kaleme aldı. Gazete, Türkiye’nin Azerbaycan’da hava üssü kuracağını yazdı. Türkiye’nin son döndemde Akdeniz ve Suriye’deki yasal ve kritik faaliyetleri çoğu ülkenin radarına girmiş durumda. Ankara’nın adımları çoğu ülkeyi rahatsız ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayın yapan Washington Post gazetesi, Türkiye’nin Osmanlı İmparatorluğu’ndan bu yana ilk kez bölgesel etki alanını ileri seviyeyetaşıdığını ve genişlettiğini yazdı.

Yazıda Türkiye’nin Libya’da Hafter-Serrac çekişmesinde kilit rol oynadığını ve savaşın seyrini değiştirdiği belirtilirken, ‘Türkiye, Suriye, Irak, Somali, Katar ve Balkanlar’da mühim adımlar atıyor. Akdeniz ve Ege’de ise devriye atıyor’ denildi.

Türk ordusunun Suriye’de yaptığı operasyonla Birinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük askeri operasyonu yaptığı belirtildi.Gazete bunun dışında Türkiye’nin Azerbaycan’da askeri hareketliliği olduğu ve Bakü’de bir hava üssü hamlesinin bulunduğunu yazdı.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir