Hazırız

Rusya’dan Türkiye’ye o’lay teklif! ‘Biz hazırız’ diyerek duyurdular
Rusya F’ederal A’skeri ve Teknik İş birliği Dairesi tarafından yapılan açıklamada, “Defalarca söylediğimiz gibi, yeni uçaklarımız da dahil olmak üzere Rus yapımı a’skeri ürün çeşitlerimizin tamamının tedariki ihtimalini Türkiye ile ele almaya hazırız” denildi.

Türkiye’ye Su-35 ya da Su-57 j’etleri tedariki üstüne yapılan görüşmelerde ilerleme sağlanıp sağlanamadığı sorusu karşısında bir FSVTS yetkilisi, “Defalarca söylediğimiz gibi, yeni uçaklarımız da dahil olmak üzere Rus yapımı a’ske’ri ürün çeşitlerimizin tamamının tedariki ihtimalini Türkiye ile ele almaya hazırız” dedi.

FSVTS yetkilisi Rus basınına açıklamalarında, Türkiye tarafının daha önce Su-35 uçakları ile ilgilendiğini de belirtti ve söz konusu uçakların tedarikine ilişkin bir başvuru yapılması halinde görüşmeye hazır olduklarını kaydetti.

Rus yetkili bunun yanında, beşinci nesil Su-57 u’çakları için de görüşmelere hazır olduklarını söyledi ancak bu u’çakların üretiminde Rusya Sa’vunma Ba’kanlığı’nın gereksinimlerine öncelik verileceğini sözlerine ekledi.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir