İlk kez

Türkiye Cumhuriyeti yerli ve Milli üretim teknolojilerine belki Osmanlı’nın y’ıkılmadan önceki son 200 senesinden daha fazla önem veriyor

ihtiyacı olan tüm s’ilahları üretebilmek için canla başla çalışıyor yeni teknolojiler ortaya çıkarıyor bu gelişim dünya’nın gözünden kaçmıyor ve önemli açıklamalar peş peşe geliyor Türk o’rdusunun birçok ülkede varlığının bulunması dünya gündemindede sıkça tartışılıyor. Son olarak Bloomberg’de önemli bir analiz yer aldı

TÜRKİYE OSMANLI ZAMANINDAKİ G’ÜCÜNE KAVUŞUYOR. Türk o’rdusunun Suriye, Irak, Katar, Libya, Somali ve Balkanlarda faaliyet gösterdiği belirtilerek Osmanlı Devletinden sonra ilk kez bu kadar geniş bir coğrafyada varlık gösterdiği yorumu yapıldı Son yıllarda milli teknolojiler ve milli s’avunmanın gelişmesiyle dışa bağımlılığını azaltan Türkiye, dünyadaki küresel b’arışa katkı vermek ve ülkemizin g’üvenliğini sağlamak için bir çok ülkede a’skeri varlığını sürdürüyor.

Türkiye’nin bu a’skeri gücü, baştan son günlerde Doğu Akdeniz’de gerginlik yaşadığımız Yunanistan medyası ve dünya medyasında dikkat çekiyor. A’BD’li Washhington Post Gazetesi’nin Bloomberg’den alıntı yaptığı bir haberde de bu konu işlendi.

OSMANLI’DAN SONRA İLK YAŞANDI. Haberde Türk o’rdusunun şu anda Suriye, Irak, Katar, Somali ve Balkanlarda faaliyet gösterdiği, Libya’daki s’avaşın dengesini değiştirmek için ülkeye a’sker gönderdiği, Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de yürüttüğü faaliyetlere dikkat çekilerek Türkiye’nin Osmanlı İmparatorluğu’ndan sonra ilk kez bu kadar geniş bir coğrafyada varlık gösterdiği yorumu yapıldı dünya Türkiye’nin gerçekten her alanda büyük gelişmeler sağladığını artık inkar edemiyor.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir