I’ntkam

Türkiye’nin ne pahasına olursa olsun sonsuz desteklediği dost ve kardeş Ülke Azerbaycan’a Ermenistan tarafından P’rovakasyonların ardı arkası kesilmiyor bu sabah gene çok büyük bir s’aldırı gerçekleşti fakat intikam ise çok daha büyük oldu Ermenistan Azerbaycan cephe hattında, Ermeni g’üçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine büyük ç’atışmalar başladı Ermenistan canına susadı

AZERBAYCAN MİSLİ İLE KARŞILIK VERDİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın h’ain s’aldırıları sonrası yaptığı açıklamada Ş’ehitlerimizin k’anı yerde kalmayacak. Ermenistan o’rdusuna ait a’skeri araçları imha ettik.

Ermenistan i’şgal ettiği topraklarımıza yasa dışı şekilde yerleşmeye çalışıyor. Ermenistan’ın başlattığı s’aldırı neticesinde ş’ehit ve y’aralılarımız var. Kendi öz topraklarımızı savunuyoruz. Karabağ bizimdir, Karabağ Azerbaycan’dır.” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan o’rdusu hain s’aldırı sonrası Ermenistan’a karşı o’perasyon başlattı. Azerbaycan o’rdusunun Ermeni o’rdusu hedeflerine SİHA’larla atış yaptığı anlar ise kamuoyu ve dünyayla paylaşıldı Türk Bayraktar Tb2’ler Ermenilere k’an kusturdu

AZERBAYCAN’DAN ERMENİSTAN’A YALANLAMA

Azerbaycan S’avunma Bakanlığı yazılı yaptığı açıklamada, Ermenistan tarafından Azerbaycan O’rdusu’na ait 3 tank, 2 helikopter ve 3 insansız hava aracının vurulduğu iddiasına ilişkin haberlerin asılsız olduğunu ifade etti.

AZERBAYCAN TAM 6 KÖYÜ GERİ ALDI

Azerbaycan S’avunma Bakanlığı, Fuzuli ve Cebrayıl bölgelerinde 6 köyün Ermenistan i’şgalinden kurtarıldığını açıkladı.

https://twitter.com/turkcu_tv/status/1310523166125633542?s=21

AKAR, AZERBAYCANLI MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Milli S’avunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan S’avunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile telefonda görüştü. Akar, Hasanov ile görüşmesinde, “Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız.” dedi.

AZERBAYCAN’IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ: BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Ermenistan’ın binlerce kişilik s’ilahlı gönüllü ordusu kurduğunu belirten Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, “Erivan yönetimi bu s’aldırının bedelini ödeyecektir. Dünya bu s’aldırgan tutuma karşı seyirci kalmamalı” dedi.

Azerbaycan S’avunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan o’rdusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı p’rovokasyonda bulunarak Azerbaycan o’rdusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı s’ilahlar, t’op ve h’avanlarla a’teş açtı biz ise buna misli ile karşılık verdik ve Ermenistan’ın i’şgal altında tuttuğu tam 6 köyü geri aldık ayrıntılar ve gelişmeler birazdan gelecek Türkiye’den önemli açıklamalar var

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir