Kısıtlama

Bursa’da, yeni tip koronavirüs (K’ovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma k’ısıtlaması getirildi. Peki ya Bursa’da hangi saat aralığında dışarı çıkmak yasak?

Bursa’da k’oronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma y’asağı getirildi. Buna göre Bursa’da yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkması k’ısıtlandı. Peki ya Bursa’da sokağa çıkma yasağı hangi saatler arasında?

Valilikten yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra alınması gereken önlemlerin ayrı ayrı belirlendiği duyuruldu.

Bursa’da hangi saat aralığında dışarı çıkmak yasak?

Kentteki h’asta ve temaslı kişi sayısı, ağır h’asta, yatan hasta sayıları, 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorideki oranlarının düzenli takip edildiği bildirilen açıklamada, “İlimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00-16.00 saatlerinde sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışında kalan saatlerde sokağa çıkmalarının yasaklanmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, karantinada olan kişilerin takip süresi içinde ateş veya solunum belirtilerinin gelişmesi durumunda cerrahi maske takarak ve sosyal mesafeye dikkat ederek h’astaneye gidiş ve ikametgahlarına dönüşte özel araçlarını kullanabilmelerine karar verildiği aktarıldı.

Bursa’da sokağa çıkanlara ceza var mı?

Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince idari para c’ezası verileceği belirtilen açıklamada, konusu s uç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında adli işlem yapılacağı ifade edildi

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir