Miti görünce

KKTC’de bir cep telefonu mağazası işlettiği belirtilen Hakim A.’nın bir videosu ortaya çıktı. Türkiye’ye ve Türklere ağır hakaretlerde bulunan esnaf Hakim A.’nın videoda,

“Türkiye bölündü, bundan sonra Kürdistan diye bir yer vardır. S…ler böyle. Türkleri böyle s…ler. Bir Almanya s…., bir biz… Kaç tane postaladık (şe’hit)? Yunanlardan kurtardık sizi, şimdi s…ceğiz” ifadelerini kullandığı görüldü.

Görüntüler sosyal medyada yayıldı. Bunun üzerine Hakim A. konuyla ilgili bir açıklama yapma gereği duydu. Bir eline Türk, diğer eline KKTC bayrağı alan Hakim A. yaptığı basın açıklamasında, videonun 4 yıl önce çekildiğini ve çekilirken de haberinin olmadığını, o esnada alkol aldığını ifade etti.

Çekilen videonun aslında daha uzun olduğunu, sadece bir kısmının yayınlandığını söyleyen Hakim A., videoyu kendisiyle alacak verecek tartışması yaşayan biri tarafından paylaşıldığını ve bu kişi hakkında da polise şikayette bulunduğunu açıkladı.

Yaptığı açıklamada, kendisinin vatanına, milletine bağlı biri olduğunu, bu videodan sonra hayatının bir anda allak bullak olduğunu söyleyen Hakim A., “Vatanımı, milletimi, bayrağımı çok seviyorum. Sonuna kadar savunuyorum, paylaştığım videodan utanıyorum, özür diliyorum” dedi.

Hakim A., videonun 2016 yılından beri polisin elinde olduğunu öğrendiğini de söyledi. Hakim A. hakkında bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmadığı ve bunun kafalarda soru işareti bıraktığı öğrenildi.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir