Müjjde

Emekli vatandaşlara verilen yardımlara yenileri eklenmeye devam ediyor. Emekli maaşlarına her dönem yapılan zamların yanı sıra yıl içerisindeki ikramiyelerle emekli vatandaşlara maddi açıdan yardımlar devam ediyor.

Emekli vatandaşlar için hayata geçirilen uygulamalar, haklar ve kazanımlar şu şekilde: 1-Emekli vatandaşlara düşük taksitle emekli olma hakkı tanınıyor.

2-Emekli maaşları için zam ve düzeltmeler yapıldı. 3-Yıl içerisinde Kurban ve Ramazan Bayramlarında iki kez ikramiye verilmektedir. 4-Emekliliği 2000 yılı öncesinde olan vatandaşların intibak sorunu çözüme kavuşturuldu. 5-Emekli maaşını için bankalar promosyon ödemesini hayata geçirdi. 500 TL’den 2500 TL’ye kadar emekli vatandaşlara promosyon ödemesi yapıldı.

6-Emekli vatandaşlar için ilaç alımları kolaylaştırıldı. 7-Sağlık karnesi dönemi sona erdi. 8-Memur emeklisi olan vatandaşlar için aylık ödeme imkanı hayata geçirildi. 9-Fişli vergi iadesi uygulaması kaldırıldı ek ödeme getirildi. 10-Emekli vatandaşların cenaze yardımları eşitlendi. 11-Emeklilerin KEY ödemelerinden yararlanması mümkün hale geldi. 12-Özel hastanelere ve üniversitesi hastanelerine sevksiz başvuru hakkı getirildi. 13-Emekli olan ancak Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam eden emekli vatandaşların Sosyal Güvenlik Prim kesintisi de kaldırıldı.

Türkiye Emekliler Derneği Hukuk Danışmanı Cafer Tufan Yazıcıoğlu, emekli vatandaşların 2000 yılından sonra kazanmış olduğu hak ve kazanımları bu şekilde ifade etti.

Yazıcıoğlu, şu sıralarda gündemlerinde 2000 yılı sonrasında emekli olan vatandaşlar için intibak düzenlemesi olduğunu dile getirdi. Emekli vatandaşların sayısının 12 milyondan fazla olduğunu, aileleriyle birlikte 20 milyona yakın bir kesimi temsil ettiğini dile getirdi.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir