Ne teklif

Türkiye’de islami kesimi gerici y’obaz teknolojiden uzak göstermeye çalışanların tüm tezlerini yıkan Cevat Akşit Hoca’nın üst düzey mühendis oğlu Mahmut Akşit hakkında samimi itiraflar geldi İlahiyatçı

Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit’in Türkiye’ye motor sanayisinde sınıf atlatan oğlu TEI Başkanı olan oda Prof. Dr olan Mahmut Akşit’in doktora sonrası A’BD’den yurda dönmesine ilişkin yıllar önce anlattığı çarpıcı hikayesi genç nesillere çok büyük bir ders niteliği taşıyor.

A’MERİKALI ADAM ÖNÜME AÇIK ÇEK KOYDU Mühendislikte ileri seviyeye çıkan Mahmut Akşit’i A’BD’de okurken bir taraftan da camide Hudûrî tefsirini takrir edecek derecede iyi yetiştirdiğini söyleyen Akşit Hoca mezuniyet sonrası oğlu için A’merikalı adamla m’ücadelesini anlattı.

A’MERİKA İŞİNE GELMEDİĞİ ZAMAN ADAMLARI O’LDÜRÜYOR Çok ısrarlı teklif sonrası yaşananları Akşit Hoca şu sözlerle anlatı;A’merikalı adam önüme açık çek koydu. Sakın bunu götürme dedi. istediğin parayı yaz vereceğim dedi. Hayır dedim. Sonra oğluma Suçu bana at dedim.

Çünkü A’merika işine gelmediği zaman adamları o’ldürüyor. o’ldürebilir, o derece Mahmut’a sahip çıkıyorlardı. Ben yaşayacağım kadar yaşadım dedim. o’lürsem ben o’leyim. O sebeple söyleyince adama, benim üzerime çok durdular.

İKNA ETMEYE TÜRKİYE’YE GELDİLER Kabul etmedim o adam Türkiye’ye de geldi beni ikna etmeye. Hayır dedim yine. Niçin; Ülkemizde çok değerli insanlar yetişiyor. MUAZZAM İŞLER BAŞARABİLİRİZI’rkçı değilim ama, biz zeki milletiz. Liderimiz güzel olursa, bize engel olunmazsa çok muazzam işler yapabiliyoruz. Başımızdakine çok bağlıyız, başımızdaki iyiyse Fatih oluyoruz çağ açıyoruz. Başımızdaki şaşkın olursa da ters dönüyoruz, yok oluyoruz.

MAHMUT AKŞİT , 2013’TEN BU YANA TEİ’NİN BAŞINDA Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Mahmut Akşit, A’BD’deki doktora çalışmaları sonrası 2013’ten bu yana TEİ’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor. PROF. MAHMUT FARUK AKŞİT HAKKINDA

1967 yılında Denizli’de doğan Prof. Dr. Mahmut AKŞİT, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Lisans derecesi ile mezun olmuştur.Akademik çalışmal ABD bulunduğu sırada General Electric Corporate ArGe Merkezi’nde büyük görevler üstlendi AKŞİT 2001 yılında

Türkiye’ye dönerek Gebze Yüksek Teknoloji Earını A’BD Troy, NY’da bulunan Rensselaer Polytechnic Institute’da sürdüren Sn. AKŞİT, Makina ve Havacılık Mühendisliği Bölümünden 1993 yılında Yüksek Lisans 1998 yılında da Doktora derecelerini tamamla 2004 yılında Doçent, 2015 yılında Profesörlük unvanlarını aldı.

nstitüsü’nde Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. Kariyerine 2003 yılından itibaren Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümünde devam eden Sn. Akşit 2016 yılında Profesörlük unvanını almıştır.

Profesör Akşit, 2013 yılı Aralık ayında TEI Yani Tusaş Uçak Motor Sanayi A.ş Genel Müdürlüğü’ne atanmış olup halen bu görevinin yanında Milres Milli Rüzgar Türbini Geliştirilmesi Projesi Başkanlığı, ESAC Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Uluslararası Gaz Türbini Enstitüsü Isı Transferi Teknik Komitesi üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir