Kategoriler
HABERLER

Ortaya çıktı

Sedat Peker’den ‘gözaltına alındı’ iddialarına yanıt verdi

Suç ö’rgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, ‘Dubai polisi tarafından gözaltına alındı’ iddialarını sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yalanladı. Dubaili yetkililer tarafından konutundan alındığını söyleyen Peker, ‘Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk. Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler’ dedi.

Yayınladığı videolar ile Türkiye gündemine oturan ve suç ö-rgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı çıkartılan Sedat Peker akıbetine ilişki sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Peker yaptığı paylaşımda Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri tarafından konutundan alındığını ve sonrasında ailesinin yanına döndüğünü söyledi.

Öğle saatlerinde yetkililerle beraber kaldığı mekandan ayrıldığını aktaran Peker, “Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk. Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler.

Hakkımda birçok s-uikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi” dedi. Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler. Aydınlık Gazetesi’nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir.

Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir o perasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar.

Eğer ö-lmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız. Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim. Bir umuttur yaşamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir