Sipariş rekoru

Türkiye’nin 60 senelik hasreti Başkan Erdoğan’ın yerli otomobilleri tanıtmasıyla son bulmuştu. Tasarımı ve teknolojil yenilikleriyle büyük beğeni toplayan Türkiye’nin Otomobili’ne verdiği ön siparişi 500 bini aştıği iddia edildi. Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve tüketiciler 2022 yılının sonucunda satışa çıkacak olan yerli otomobil İçin resmen sıraya girdi. İşte merak edilen son rakamlar…

Türkiye’nin 60 senelik rüyası yerli otomobil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile ve büyük bir organizasyonla dünya kamuoyuna tanıtıldı. Dünyada büyük yankı uyandıran SUV ve Sedan modelleri İçin kurumlar ve tüketiciler sıraya girdi.

Türkiye’nin Otomobili’ne verdiği ön sipariş şuandan 500 bini aştı. Bu sayının gün geçtikçe daha yükselmesi bekleniyor.
SİPARİŞ YAĞIYOR Hem teknolojik özellikleri hem de dizayn ile kamuoyundan tam not alan Türkiye’nin Otomobili’ne şuandan sipariş yağdı.

Yalnızca Devlet Malzeme Ofisi, 30 bin adet sipariş vereceğini açıkladı. Taksici esnafı da 20 binin üstünde alım gerçekletireceğini kamuoyuna duyurdu. Hem de özel şirketler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, spor kulüpleri ve tüketicilerin de siparişleri ile Birlikte Türkiye’nin Otomobili’ne talep şuandan 500 bini aştı. DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇI DELLA MİLES’TEN YERLİ OTOMOBİL SİPARİŞİ

Türkiye’ye yerleştikten sonra Müslüman olan ABD’li şarkıcı Della Miles, İngilizce ve Türkçe olarak yaptığı paylaşımda yerli otomobil İçin Türkiye’yi Tebrik ederek kendi siparişini de verdi. Della Miles otomobilden bir fotoğraf paylaşarak, “Tebrikler Türkiye. Seninle gurur duyuyorum.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir