Yayında yaptı

Dolar/TL, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamalar sonrası başlayan sert düşüşünü sürdürürken yüzde

33’ü aşan değer kaybıyla 12,2756’ya kadar geriledi. Dolardaki son durumu Halk TV ekranlarından aktaran Şirin Payzın, ilginç hareketler sergiledi.

Doların düştüğü haberini veren Halk TV sunucusu Şirin Payzin, konuşmakta zorlandı. Habertürk ekranlarında ise Fatih Altaylı’nın yüzünün düştüğü dikkatlerden kaçmadı

ŞİRİN PAYZIN’IN YÜZÜ DÜŞTÜ

Dolardaki son durumu Halk TV ekranlarından aktaran Şirin Payzın, ilginç hareketler sergiledi.

Yüzünün düştüğü görülen Payzın, “Bu akşam saatlerinde yapılan açıklama bir anda dövizin aşağı çekilmesine neden oldu.” dedi.

DOLAR NEDEN DÜŞTÜ?Merkez Bankası’nın faiz indirimleri sonrası yükselişe geçerek üst üste tarihi rekorlar kıran Dolar, TL karşısında bugün itibariyle 18,43’e kadar yükselmişti. 2021 yılının son kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TL mevduatıyla ilgili açıklaması sonrası Dolar, 14.80 seviyesine kadar düştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın son Kabine toplantısı sonrası kurdaki dalgalanmaları durdurmak için alınacak 8 maddelik tedbiri açıkladı. Erdoğan, “Hiçbir vatandaşımızın ‘kur daha yüksek olacak’ diye mevduatını Türk lirasından dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak. Türk lirası mevduat geliri kur altında kalırsa aradaki fark ödenecek.” dedi.

İhracatçılara da müjde veren Erdoğan, “Döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle ihracatçılara ileri vadeli kur rakamı verilecek.” ifadelerini kullandı.20 ARALIK CANLI DOLAR FİYATLARIDOLAR NE KADAR OLDU?Başkan Erdoğan’ın açıklamasından sonrada döviz ve altında ciddi bir gerileme yaşandı. Erdoğan’ın konuşmasından önce 18,36 seviyelerinde seyreden dolar, konuşmanın ardından hızlı bir düşüşe geçti 13 liranın altına geriledi.Amerikan Doları, bugün itibarıyla %5,59 artışla 16,55 liradan işlem görüyor. Dolarda yüzde 32’lik düşüş yaşandı ve 22:50 itibariyle 12, 67 lira oldu.

EURO NE KADAR OLDU?Euro, bugün itibarıyla %4,30 artışla 18,57 liradan işlem görüyor. Dün en düşük 17,72, en yüksek 19,44 seviyelerini gören Euro bugün 22:50 itibariyle 14. 52 lira oldu.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir