Acil toplandı

AKParti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gidiyor.

10 HAZİRAN’DA YAPILACAK

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre, iki haftada bir yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın tarihi de doruk bundan dolayı öne çekildi. Toplantının 10 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantının en mühim gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, koronavirüsle mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin sonrasında olay ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son hal ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Güvenlik konularının da görüşülmesi beklenilen toplantıda, vatan içersinde ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları konusu ile ilgili kabinenin bilgilendirilmesi bekleniyor. Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi evveli dış siyasete dair de değerlendirmeler uygulanacağı öngörülüyor.

BİDEN İLE GÖRÜŞECEK

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahı’nda 14 Haziran’da gerçekleştirilecek NATO Liderler Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesi planlanıyor. Erdoğan’ın dorukye katılacak başka liderlerle çift görüşmeleri de öngörülüyor.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir