Ayasofya imamına

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın ile ilgili paylaşımına açıklık getirdi. Turan şunları söyledi:

Ben imam hatip mezunu bir adamım. Benim o tweetimden “İmamı camiye tıkın, İslam’ı durdurun, faize evet deyin dedi” tazı saçma sapan sonuçlar çıkaran hiçbir yorumcuya da hakkımı helal etmiyorum

Ayasofya Camii hepimizin. Ayasofya’da namaz kılmaya giden insanın hiçbir önyargı duymadan gitmesi lazım. Ayasofya’da vaaz veren imamın hiçbir siyasi görüşüne bakmadan insanların dinlemesi lazım.

“ALİMLER UCUZ SİYASETİN KONUSU OLMAMALI”

Siz faize karşıyım diyorsanız, bunu bir faiz hutbesinde anlatırsanız başımızın tacı olur. Ama Merkez Bankası kararından sonra atarsanız bu siyasetin konusu olur.

İmamlarımız, alimlerimiz bizim başımızın tacı. Alimler ucuz siyasetin, günlük polemiklerin konusu olmamalı.

İmam hocaya birkaç defa çok farklı insanların uyarı yaptığını; dinimize, davamıza, Ayasofya’ya, şahsına faydası olmadığını söylemesinin yaramamasından dolayı bu tweeti attım.

“BEDEL ÖDERSİNİZ”

Faize, LGBT’ye karşıyım demek kötü değil. Ama bunu günlük siyasetin konusunu yaparsanız bedel ödersiniz.

Bana diyorlar ki siz faizciliğin lobiliğini yaptın. İnsaf. Bu bir hak. Hakkıma girenlere de hakkımı helal etmiyorum

BAKARA SURESİ’NDEN AYET PAYLAŞMIŞTIBoynukalın, bu paylaşımlarını Bakara Suresi’nin 155. ve 157. ayetleriyle destekledi: “Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele! Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, ‘Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz’ derler. İşte rablerinin lutufları ve rahmeti bunlar içindir ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir