Bunu önerdi

Koronavirüsü yenen doktor. Koronavirüsü nasıl yendiğini anlattı ve bu zorlu süreçte koronayı nasıl yendiğini ‘Mutlaka tüketin’ diyerek o ürünü önerdi. İşte Detaylar

Korona virüs testinin alındığını, sonuç çıkması beklenmeden akciğer tomografisinin de çekildiği belirten Terekec, tomografide korona virüs belirtiler olduğu için test sonucunu beklemeden hastaneye yatırıldı İlk andan itibaren

Sağlık Bakanlığı’nın tedavi önerilerin uygulamaya başladıklarını dile getiren Terekec, yüksek doz C vitamin tüketim önerisi kapsamında her gün yüksek dozda C vitamin aldıklarını anlattı.

HER GÜN FARKLI BİR BELİRTİ GÖRÜLDÜ
Terekec, tedavide Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği tedavi protokolü kapsamında antigribal ilaç, sıtma tedavisinde kullanılan ilaç, Japon grip lacı diye bilinen ve korona virüs tedavisinde kullanılmak üzere Türkiye’ye getirilen ilaçtan aldıklarını bildirdi. Tedavi sürecinde bir günlerinin diğer günlerin tutmadığını kaydeden Terekec, “Bir gün sırt bir gün baş ağrısı oluyor. Ancak her zaman olan şey; stres, endişe ve kaygı.” dedi.

Terekeci, tedavide Sağlık Bakanlığı’nın rutinde önerdiği tedavi protokolü kapsamında antigribal ilaç, sıtma tedavisinde kullanılan ilaç, Japon grip ilacı diye bilinen ve k’oronavirüs tedavisinde kullanılmak üzere Türkiye’ye getirilen ilaçtan aldıklarını bildirdi.

KEKİKTEN ELDE EDİLEN, SİNEOL VE KARVAKROL MADDELERİ

Bitkilerle tedavi (fototerapi) uzmanı olduğu için inandığı bazı ürünleri de kullandığını aktaran Terekeci, kekikten elde edilen, içerisinde sineol ve karvakrol bulunan bir ürünü kullandığını, bu ürünün ana tedaviye yardımcı olduğunu söyledi.

– YEMEKLERE MUTLAKA ZERDEÇAL KATILMASI ÖNERİSİ

Terekeci, koronavirüs testi pozitif çıkanlara tedavi esnasında kullanmaları için bazı önerilerde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle sineol ve karvakrol dediğim kekik esanslı standardize olan ürünler kullanılabilir. Etkin maddesi kurkumin olan zerdeçal kullanılabilir. Özellikle akciğer tutunumunun tedavisinde ve bağışıklık sisteminin dengelenmesinde kullanılabilir.

Bir de deve dikeni tohumunun özü var. Onu da özellikle akciğer ve karaciğerdeki zatürre lezyonlarının iyileşmesi tedavisinde kullanılabilir. Zerdeçalı günlük bir tatlı kaşığı yemeklerde kullanabilir. O şekilde acı olduğu düşünülüyorsa eczanelerden zerdeçal ürünü alınabilir.”

– “MUTLAKA C VE D VİTAMİNİ TÜKETİN”

Doç. Dr. Terekeci, hastalık öncesi için C ve D vitamini tüketiminin önemli olduğunu belirterek, güçlü bağışıklık sistemiyle hastalıktan korunulabileceğini veya tedavi sürecinin daha rahat geçebileceğini söyledi.

Çinko alımının da tedavi süreci için faydalı olduğunu dile getiren Terekeci, bal ve türevlerinin, apiterapi ürünlerinin tüketiminin önemli olduğunu kaydetti.

Terekeci, günlük taze sebze ve meyveden C vitamini alınabileceğini, kısıtlamalar nedeniyle taze sebze ve meyveye ulaşamayanların C vitamini tabletleri tüketebileceğini bildirdi.

“ÇOK STRES YAPIP BİRÇOK ÜRÜNÜ BİR ARADA KULLANMAYA ÇALIŞMAYALIM”

Bağışıklık sisteminin önemine değinen Terekeci, “Bağışıklık sistemi zayıfsa bu h-astalık sizi yenebiliyor. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için çok fazla kontrolsüz ürün kullanıldığında da sıkıntı yaşanabilir, ö- lümcül bir tabloyla karşılaşılabilir. Çok stres yapıp birçok ürünü bir arada kullanmaya çalışmayalım. Bahsettiğim ürünlerin kullanımı yeterli olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir