Giriyoruz

Türkiye Orta doğuda çok önemli adımları peş peşe atıyor Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve S’avunma Bakanımız Hulusi Akar

çok yoğun bir diplomasi yönetiyor hergün bir ülkeye ziyaret gerçekleştiriyorlar Irak’a yaptığı resmi ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Milli S’avunma Bakanı Hulusi Akar,

“Önümüzdeki dönemde Türkiye Irak, Türkiye Erbil iş birliği, t’erörle m’ücadele konusunda çok önemli birtakım gelişmelere sebep olabilecek diye konuştu

HULUSİ AKAR SİNYALİ VERDİ İlk önce Irak Merkezi yönetimi ile görüşen Hulusi Paşa Daha sonra Kuzey ırak yönetimi ile bir araya geldi yaptığı bu açıklama Türk A’skerinin P’kkyı Iraktan söküp atmak için Irak’a gireceği yorumlarına sebep oldu.

Bölgenin geçtiği hassas dönemde yapılan önemli ziyaret kapsamında Bakan Akar, 36 saat içinde aralarında merkezi ve bölgesel yönetimin liderlerinin de bulunduğu 9 önemli görüşmeyi gerçekleştirdi, heyetler arası çok önemli toplantılara başkanlık etti.

Resmî ziyaretin ilk gününde Irak’taki bütün üst düzey yetkililer ile görüşen Hulusi Akar Başkent’teki yoğun ziyaret trafiğinin ardından geceyi Erbil’de geçiren Bakan Akar, burada eski IKBY Başkanı Mesud Barzani, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile ayrı ayrı görüştü.

Bakan Akar ve beraberindeki O’rgeneral Güler’in ziyaretlerindeki son durak ise Irak Türkmen C’ephesi’nin Erbil Ofisi oldu. Türkmenlerle bir araya gelen Bakan Akar’a ziyaret sırasında yoğun ilgi gösterildi.

P’KKYI BİTİRECEK O’PERASYONUN SİNYALİ VERİLDİ
Gerek Bağdat gerekse Erbil’deki görüşmelerinin çok olumlu olduğunu açıklayan Hulusi Akar çok yakında P’kknın Irak’tan silineceğinin sinyalini verdi.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir