Haini

Türkiye’nin çok büyük destek verdiği A’mbargolara maruz kalarak bedel ödediği k’arabağ konusunda çok büyük bir i’hanet Türkiye’nin başarısı ile ortaya çıktı E’rmeniler ile s’kandal şekilde işbirliği yaptığını ve Vatanına i’hanet ettiği ortaya çıkan Azeri eski Genel kurmay Başkanı Sadıkov’a el çektiren Türkiye, Bakü’nün makus talihinin değişmesine neden oldu. çok önemli hamleler Türkiye’nin verdiği çok önemli destek ile atıldı

AZERBAYCAN G’ENELKURMAY BAŞKANINA EL ÇEKTİRİLDİ

Azerbaycan Eski 1. numaralı k’omutanı Sadıkov’un Türkiye’de eğitim alan g’eneral Heşimov’u E’rmenilere ö’ldürtmesi ve o’rdu içinde Türk ekolünden gelen s’ubayları elemesi i’hanetinin bitmesiyle Azerbaycan Türkleri K’arabağ’ı 44 günde aldı.

Azerbaycan O’rdusunun kahramanlığı tarihe geçerken, s’avaşın kaderini, i’haneti Türkiye tarafından belgelenen eski G’enelkurmay Başkanı Necmeddin Sadıkov’un g’örevden alınmasının değiştirdiği ortaya çıktı. Akit’in hassas kaynaklardan edindiği bilgilere göre, 14 Temmuz 2020’de E’rmenistan o’rdusunun Tovuz’a gerçekleştirdiği s’aldırının altında büyük bir i’hanet planı olduğu anlaşıldı.

S’aldırıda T’ümgeneral Polat Heşimov’un ş’ehit olmasından r’ahatsız olan Türkiye, Tovuz s’aldırısının şifrelerini çözerek Azerbaycan’a iletti. Buna göre; Türkiye’de eğitim alan ve Türk ekolüyle yetişen Heşimov’un emin adımlarla ilerlediği G’enelkurmay Başkanlığı’na engel olmak üzere harekete geçen Azeri çevreler, Genelkurmay Başkanı Sadıkov’un büyük i’haneti ile Heşimov’un şehit edilerek bertaraf olmasını sağladılar.

Türkiye’nin ortaya çıkardığı i’hanetin en sarsıcı yönü ise, Sadıkov’un E’rmenilerle anlaşarak Heşimov’u bizzat E’rmenistan o’rdusunun rahatlıkla vurabileceği Tovuz’daki Azerbaycan mevzilerine göndermesiydi. Büyük i’hanet sayesinde E’rmenistan g’üçleri t’op ve f’üze atışlarıyla Heşimov ve beraberindeki 6 Azerbaycan a’skerini ş’ehit ettiler bu i’hanetin ortaya çıkmasıyla görevden el çektirilen Sadıkovun gitmesiyle Azerbaycan 44 günde topraklarını geri aldı

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir