Hazır olun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu’nda konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Buradan vereceğimiz iş birliği mesajı dünyaya dalga dalga yayılacaktır.

Dijital diplomasi bu devresinin en mühim kazanımları arasındadır. Yerli aşı çalışmalarımızı insan merkezli yürütüyoruz. Aşımızı da bütün insanlıkla paylaşacağız.

Geçmişin dar kalıplarıyla günümüzün problemlerine çözüm bulamayacağımız açıktır. Türkiye ile alakalı son dönemde sık sık tedavüle eklenilen eksen tartışmaları, hazımsızlığın işaretidir.

Adaletin bulunmadığı yerde çatışma, *gerilim ve şid*det eksik olmaz. Hakkı ve adaleti savunmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz.

Suriye’de etkinlik gösteren PKK, YP*G, DE*AŞ gibi ter*ör örgütlerine sahada varlık gösteren ilk ülke biz olduk. Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarının cepheleşme yerine iş birliğine vesile olması bizlerin elindedir.
Önümüzdeki dönemde pergelin bir ayağını Türkiye’ye sabitleyip diğeriyle Afrika’dan Latin Amerika’ya Pasifik’ten Asya’ya bütün coğrafyalarda iş birliğini çoğaltmak istiyoruz.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir