Kaybederiz

Türkiye’nin desteği ile E’rmenilere k’an kusturan Azerbaycan Türkü kardeşlerimize Türk uzmanlardan çok önemli bir uyarı geldi 30 yıldır i’şgal altında olan topraklarını geri almak için başlatılan o’perasyonlar hızla devam ederken G’üvenlik uzmanı Abdullah Ağar’dan Azerbaycan’a çok önemli bir uyarı geldi Katıldığı televizyon programında Azerbaycan E’rmenistan ç’atışmasını değerlendiren Abdullah Ağar, Azerbaycan’ın müzakere masasına oturduğu anda kaybedeceğini söyledi.

AZERBAYCAN’A MASADA KAYBETTİRİRLER

Ağar, z’orluğun sadece m’uhabere alanında olmadığını önemli olanın m!uharebe alanını dış etkilerden izole etmek olduğunu söyledi. Ağar Azerbaycan’a uyarıda bulunarak, müzakere, barış görmesi ve benzeri adı altında Azerbaycan’ın müzakereye geçmesi durumunda kaybedeceğini söyledi.

Ağar, Azerbaycan E’rmenistan s’avaşında son durumu anlattı, kritik noktaları vurguladı Ağar, İ’şgal altındaki Dağlık Karabağ’ın Azerbaycan’ın yüzde 20’si kadar olduğunu belirterek, Azerbaycan’ın 4 koldan s’aldırı düzenlediğini ve Fuzuli köyü çevresinde şiddetli ç’atışmaların oluduğunu belirterek, Azerbaycan’ın Kafkasların en yüksek arazi kesimi olan 3400 metrelik Murov Dağı’nı ele geçirdiğini açıkladı.

BÖLGEYİ HENDEK VE TÜNELLERLE DOLDURMUŞLAR
Azerbaycan o’rdusunun hata yapmadan E’rmeni m’evzilerini b’ombaladığını belirten Ağar, bölgenin zor bir bölge olduğunu ve 26 yıldır tüneller ve hendeklerle doldurulduğunu açıkladı.

Gardaş Azerbaycan aynı hataları tekrar etmiyor
Birilerinin E’rmenistan o’rdusunu küçümsediğini söyleyen Ağar, d’üşmanın küçümsenmesi halinde çok c’iddi y’aralar açılır uyarısı yaparak, Azerbaycan’ın 2016 yılında yaptığı hatalardan ders aldığını ve İHA, S’İHA, k’amikaze drone’larıyla Ermenistan’ın s’ilahlarını vurduğunu ve bunun son derece önemli olduğunu sözlerine ekledi

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir