Kategoriler
HABERLER

Kimle

Doğu Perinçek: Türkiye, iki ülke ile S-500 üretecek
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’nin Rusya ve Çin ile ortaklaşa S-500 hava savunma sistemlerini üreteceğini söyledi.
Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci partisinin alınacağını açıkladığı S-400’lerle alakalı değerlendirmeler yaptı. Sürecin olumlu ilerlediğini bildiren Perinçek, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’ye ‘S-400 alamasınız, alırsanız da kullanamazsınız’ dediler. Aldık. Kısa süre önce ABD’den CAATSA yaptırımları geldi; tüm bu t’ehditlere rağmen şimdi ikinci S-400’ler yolda. S-400 sadece bir s’ilah değil aynı zamanda bir strateji tercihi.

Savunmanızı neye göre kuracaksınız? T’ehdide göre… Peki, ülkemize yönelik t’ehdit nereden geliyor? Atlantik sisteminden… ABD ve İsrail, Doğu Akdeniz’de Noble Dina, Nemesis gibi intikam mesajlı t’atbikatlar yapıyor.

Adalar Denizi’nde Yunanistan Türkiye’ye karşı kışkırtılıyor. NATO fırkateynleri bizim ticari gemimizi s’ilahla basıyor. Suriye’nin kuzeyinde PKK s’ilahlandırılıyor. Tüm bu tehditlerin merkezinde ABD var. Bunların bertaraf edilmesi için S-400’lerin alınması bir mecburiyet”

S-500 üretimi
Perinçek, Türkiye’nin hava savunma sistemleri alanında yapacağı atılımlarla ilgili, henüz basında yer almayan şu bilgiyi paylaştı:

“Yakında Türkiye, Rusya ve Çin’le ortak olarak S-500’leri üretecek. Bu üç ülke arasında, savunma sanayisinde çok önemli işbirliklerinin önü açılmak üzere”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir