Kategoriler
HABERLER

Müjdeyi verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası videolu açıklama yayınladı. Koca yaptığı açıklamada Türkiye’ye beklenen müjdeyi verdi. İşte salgının kotrol altına alınacağı ve normal yaşama dönebileceğimiz tarih…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası videolu açıklama yayınladı. Koca yaptığı açıklamada, “Salgın aşılama tamamlanırsa Haziran ayı sonunda kadar kontrol altına alınabilir. Bunun üç asgari şartı var: Her birimizin, süreçte tedbirlere uyması; aşı tedariki için yaptığımız bağlayıcı olan anlaşmalara uyulması; aşı programını etkileyecek olası bir sorun yaşanmaması” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Salgının kontrol altına alınmasını 3 şarta bağlayan Bakan Koca, “Her birinizin sorduğu soru, kelimesi kelimesine aynı: ‘Bu böyle ne kadar sürecek?’ Buna kimse kesin cevap veremez.

Çoğu bilim insanına göre, bugün için makul soru şudur: ‘Salgın ne zaman kontrol altına alınır?’ Bunun bir cevabı var: Aşılama tamamlandığında. Türkiye için, ‘Mayıs sonu, bilemediniz, Haziran ayı sonuna kadar!’ dersek, bu, mevcut durumda gerçekçi bir cevap olacaktır. Bunun üç asgari şartı var:

Her birimizin, süreçte tedbirlere uyması; aşı tedariki için yaptığımız, bağlayıcı olan anlaşmalara uyulması; aşı programını etkileyecek olası bir sorun yaşanmaması. Üç şarttan biri, tedbirlere tam uyum, sizlere bağlıdır” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir