Ne cüret

Türkiye Savunma sanayisinde emin adımlarla ilerlerken her alanda güçlenirken yakın komşumuz ise meydan okumalara devam ediyor

Halkına moral vermek İçin açıklamalar yapan Yunan Genel Kurmay Başkanı Komik bir açıklama yaptı bakın hangi komik söylemlerde bulundu soruyoruz nasıl yapacaksın ?Yunan Genelkurmay Başkanı olan Evangelos Apostolakis,

Yunan s’ilahlı kuvvetlerinin bölümdeki barış ve istikrarı güvenliğini sağlamakla görevli olduğunu konuştu ve “Türkler kayalık larımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir” şeklinde skandal bir bildirimde bulundu.

‘TÜRKLERİ YERLE BİR EDERİZ’ Noel yortuları nedeniyle Savunma Bakanlığı basın mensupları İçin düzenlenen basın toplantısında konuşan Yunan Genel Kurmay Başkanı Evan gelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu ve ABD’nin de aynı hedefi güttüğünü belirtti. Apostolakis, “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa, yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir” şeklinde konuştu.

BBC Türkçe den Stelyo Berberakis’in haberine göre, Apostolakis, Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesinde uyguladığı baskılara karşı olan Yunanistan’ın Kıbrıs, İ-srail ve Mısır ile kurduğu ittifak sayesinde bölgedeki dengelerin sağlandığından söz etti.

Y’unan Genelkurmay Başkanı “Eğer s’avaşacaksak, ki bunu temenni etmiyoruz ve Türkiye’nin bu yola başvuracağına inanmıyoruz, bizim yanımızda kimse savaşmayacaktır. A’BD ve AB ile birlikte Türkiye’nin bu meseleyi oraya kadar vardırmayacağını güvence altına almak istiyoruz.” dedi. Apos tolakis buna rağmen, “A B D’nin Türkiye’den asla vazgeç meyeceğini, kendi stratejik çıkarları açısından Türkiye yi bölgede kendisine en yakın müttefiki olarak görmeye devam edeceğini” de sözlerine ekledi.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir