Kategoriler
HABERLER

Putine bak

Ermenistan hiç ummadığı bir karşılık görünce neye uğradığını şaşırdı ve hemen Rusya’dan yardım istedi zaten aylardır Rusya Ermenistan’a s’ilah ve M’ühimmat yığıyordu Ermenistan’ın Azerbaycan’a s’aldırısının ardından ülkelerden açıklamalar peş peşe geliyor.Rusya Dışişleri Bakanı olan Sergey Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile yaptığı önemli telefon görüşmesinde endişeli olduklarını ifade etti.

RUSYA ERMENİSTAN’A S’İLAH YIĞIYOR Azerbaycan’da Ermanistan’ın gerçekleştirdiği s’aldırılarla ilgili gelişmeler sürüyor. Türkiye Azerbaycan’ın yanında olduğunu vurgularkenRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Azerbaycanlı mevkidaşı ile yaptığı konuşmada endişeli olduklarını dile getirdi.

Lavrov, Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’la gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Dağlık Karabağ’da Ermenistan’la yaşanan büyük ç’atışmalarla ilgili konuştu

RUSYA ÇOK ENDİŞELİYMİŞ Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Lavrov’un, c’ephe hattında devam eden ve siviller de dahil can kaybına yol açan çatışmalardan ciddi şekilde endişe duyduğu bildirildi.

Bölgede derhal a’teşkes sağlanması gerektiğini söyleyen Lavrov, Rusya’nın Avrupa G’üvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Minsk Grubu’ndaki diğer eş başkanlarla durumu istikrara kavuşturacak arabuluculuk çabaları sarf etmeye devam edeceğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir