Kategoriler
HABERLER

Sondaka

İdlib’de yoğun sevkıyat: TSK s’aldırı olasılığına karşı harekete geçti. Rejim o’rdusunun İdlib ve çevresine son günlerde a’ğır s’ilah desteğinde çok sayıda a’sker konuşlandırması üzerine Türk S’ilahlı Kuvvetleri (T’SK) s’aldırı olasılığına karşı alarma geçti.

Bu kapsamda, rejimle muhalif grupları ayıran c’ephe hatlarına son bir hafta içerisinde a’ğır s’ilah desteğinde a’sker konuşlandırıldı. Bölgeye çok sayıda z’ırhlı personel taşıyıcıları, z’ırhlı araç, t’ank, seyyar k’urşun geçirmez güvenlik kabinleri ve a’skeri radarlar s’evk edildi.

Rejimin olası s’aldırısını karşılamak amacıyla bölgede yeni k’arakollar oluşturuldu ve m’evziler kazıldı. Türkiye’den İdlib’e hareket halinde olan T’SK’nın takviye a’skeri konvoyunun ise, İdlib-Bab el Hava karayolunda s’aldırıya uğradığı öğrenildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre pazar gecesi henüz kimlikleri bilinmeyen t’erörist bir grup tarafından düzenlenen r’oketli s’aldırıda can kaybı yaşanmadı. Bölgedeki kaynaklar, s’aldırı sonrası T’SK tarafından kapsamlı bir o’perasyon başlatıldığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir