Kategoriler
HABERLER

Vuruyoruz

Türkiye t’erörün belini kırmak için o’perasyonlarına hiç ara vermeden devam ediyor t’erör yuvalarını Türkiye’ye t’ehtit etmeden yerinde kurutmak isteyen

Türkiye kara’dan ve ve hava’dan v’urmaya devam ediyor P’kk’nın kışın mağaralarına saklandığı, Kandil ile Sincar’a 120 km mesafedeki Gara’da; 3’ü üst düzey olmak üzere 19 t’erörist o-ldürüldü. TSK, yoğun çatışmaların yaşandığı Siyana’yı, 2 binden fazla M’ehmetçik’le k’uşattı.

TÜRKİYE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR T’eröristlerin bağ evi görüntüsü verdikleri telsiz komuta merkezi ve toplantı binası vurulurken, uzmanlar h’arekatı K’andile yapılacak o’perasyonun provası olarak değerlendirdi.

Irak’ın kuzeyindeki Gara’da yuvalanan P’kk t’eröristlere karşı P’ençe O’perasyonu’nu yürüten Mehmetçik, alınan saha i’stihbaratıyla harekete geçti. Türkiye gazetesinin edindiği bilgiye göre; kuşatılan t’eröristler arasında en az 3 üst düzey isim yer aldı. Ö’rgüt merkezinde büyük panik yaşandı. T’erör merkezi K’andil, bölge genelindeki t’eröristlerden Gara’ya destek istedi.

T’SK İndirme yaptı Yoğun çatışmaların yaşandığı Priz, Bergara ve Siyana’da F’16’lar ve helikopterler, t’erörist unsurlara nokta o’perasyonlar yaptı. T’SK, kışın hüküm sürdüğü Siyana hattına başarılı bir hava gerçekleştirdi. 2 binden fazla M’ehmetçik, sıcak hatta sevk edildi.

Kandil’e O’perasyonun provası” G’üvenlik ve t’erör uzmanı Mete Yarar da önceki gün CNN Türk canlı yayınında Gara o’perasyonuyla ilgili şunları söyledi: “Gara, Türkiye’den bağımsız bir alanda bugüne kadar yapılmış olan en kritik o’perasyon. Bu h’arekât K’andile yapılacak olan o’perasyonun da küçük bir provası denildi Türkiye kararlı adımlarla ilerliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir