Yeni harita

Türkiye’nin ezeli dostu ve kardeş ülkelerinden biri olan Türkiye’ye çok faydası dokunan Pakistan çok önemli kararlar aldı Pakistan Başbakanı olan İmran Han, Cammu ve Keşmir’i sınırları içinde gösteren yeni bir harita açıkladı. Söz konusu olan bu yeni haritanın Pakistan Bakanlar Kurulu, muhalefet ve Keşmir liderliği tarafından yani önemli tüm kesimler tarafından onaylandığının altını çizen Başbakan İmran han bunun çok ülke için tarihi bir gün olduğu belirtti.

İŞTE O TARİHİ HARİTA

Ülke Gzetelerinde ve Tv kanallarında yayımlanan habere göre İmran Han, Cammu ve Keşmir’in özel yönetim statüsünün kaldırılmasının 1. yılının arifesinde açıkladığı çok önemli haritada, bölgeyi kendi toprakları olarak gösterdi Başbakan İmran Han’ın yayınladığı yeni haritada, bölge, “yasa dışı olarak i’şgal edilen Cammu ve Keşmir” olarak yer aldı.

Han, Cammu ve Keşmir’in Pakistan’ın bir parçası olacağını iddia ederek, bu haritanın da buna yönelik attıkları ilk adım olduğunu dile getirdi ezeli d’üşmanları olan Hindistan’dan yayınlanan bu haritaya tepki gecikmedi Hindistan Dışişleri Bakanlığı görevlilerinin yaptığı açıklamada ise İmran Han’ın yeni Cammu Keşmir haritasıyla gerginliği artırdığını öne sürdü

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir